2017 m. liepos 5 d., trečiadienis

Jaume Cabré „Prisipažįstu“

Jaume Cabré romanas „Prisipažįstu“ (784 psl.)

 Knygos nugarėlė sako: „ Amžių nugyvenusio ir nepagydomos ligos paliesto žmogaus prisiminimuose atgimsta ankstyvos vaikystės vaizdiniai. Paslaptinga biblioteka, rūstaus tėvo kabinetas, rankraščiai, antikvarinių prekių parduotuvė, senovinės knygos ir neįkainojamas XVIII amžiaus smuikas. Tačiau Adriano Ardevolio prisiminimai neapsiriboja vien tik pokario Barselona. Jis seka visą savo giminės istoriją ir žingsnis po žingsnio atranda, kad ji yra paženklinta blogio prisilietimo. Keliaudami kartu su herojumi per istorines Europos epochas bei laikmečius, sužinome, kad blogis yra įleidęs šaknis į žmogiškąją prigimtį.  
    Monumentaliame romane PRISIPAŽĮSTU savo vaidmenis atlieka daugiau nei du šimtai veikėjų, veiksmas vyksta keturiose šalyse ir apima net septynis Europos istorijos amžius. Nuo viduramžių Ispanijos inkvizicijos iki XX amžiaus nacistinės Vokietijos koncentracijos stovyklų – visur pastebimas tas pats pykčio, baimės ir neapykantos, godumo ir keršto pėdsakas. Šiame daugiasluoksniame kūrinyje persipina žmonių likimai, keičiasi laikai, vardai ir pavardės, bet blogio prigimtis išlieka nepakitusi.“

  Mano nuomonė/ mąstymai pamąstymai: likau sužavėta. Ir nors knygos apimtis iš pradžių šiek tiek gąsdino (784psl.), bet su pasimėgavimu perskaičiau per dvi savaites. Knyga neeilinė, o ir rašymo stilius užkabina akį. Sakydama tai, turiu omeny, jog toje pačioje eilutėje iš Antrojo pasaulinio karo laikmečio galite atsidurti viduramžiuose. Tad jeigu skaitote neįdėmiai, galite likti kaip ant ledo: juk teks skaityti puslapį iš naujo, bandant surasti vietą, kurioje pamėtėte veiksmo laiką. Prisipažinsiu, kelis kartus taip dariau. Labai glumino tas staigus tiek laiko, tiek vietos pasikeitimas. O kur dar veikėjų gausybė... Gerai, kad gale yra surašyti visi arba bent jau dauguma veikėjų (beje, tai pastebėjau tik įveikusi trečdalį knygosJ). Kad ir kaip ten bebūtų, šis romanas man paliko neišdildomą įspūdį. Ir tikrai tikrai žinau, jog ateity šią knygą skaitysiu dar kartą.

Mano įvertinimas: 5/5

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą