2013 m. gruodžio 21 d., šeštadienis

Kalėdos praeityje

Mano mintys vien tik apie Kalėdas. Štai kad ir dabar, prisiminiau, kaip anksčiau švęsdavau šią nuostabią šventę. Tik su šeima (mama, tėčiu ir broliu) ruošdavome stalą: po staltiese paslėpdavome iš kaimo atvežtą šieną, žvakių šviesoje susėsdavome prie Kūčių stalo, ragaudavome 12 patiekalų (nors turbūt, tada valgiau tik tai kas skanu ir visiškai nesivarginau paragauti visko). Vėliau, žiūrėdavome kalėdinius filmus, ir galiausiai, ėjome miegoti (galbūt reikėtų sakyti, kad tik tėvai eidavo miegoti). Nes aš su broliu, laukdavome Kalėdų senelio. Viskas lyg ir būtų visai nieko, jeigu mes jo nebūtume laukę su žaisliniais šautuvais. Dabar neprisimenu kam mums jų reikėjo, gal dėl to, kad kai susitiksime senelį, iš jo išreikalautume viso maišo dovanų. Na, nežinau. Bet vos tik išgirsdavome kokį krebždėjimą, tiesiu keliu maudavome į tėvų kambarį, kur buvo eglutė. Tik dabar suvokiu, kaip mes apsunkindavome tėvams dovanų padėjimą. Šiek tiek gėda dėl to... Vėliau,  mokykloje 4 – oje klasėje iš tikybos mokytojos sužinojome, jog Kalėdų senelio nėra. Visi tą lyg ir numanė, bet vis vien buvo skaudu girdėti, kad jo iš tiesų nėra, kad tėvai nėra kažkokie senelio padėjėjai, jog prieš Kalėdas rašyti laiškai seneliui, nukeliaudavo visai ne pas jį. Nuo tada Kalėdos nėra tokios ypatingos, kaip anksčiau. Dabar tėvai paklausia ko norėtume gauti, o juk taip smagu būdavo, kai Kalėdų rytą bėgdavai prie eglutės ir su nežinia, su smalsumu pakuodavai dovanas. Deja, bet dabar jau viskas kitaip.

Bet šios Kalėdos bus kitokios. Bent jau dovanų atžvilgiu. Jau seniai tėvams pasakiau, kad manęs nieko neklaustų apie dovanas, nes iš visos širdies noriu, kad būtų staigmena. Kad kaip ir anksčiau, bėgčiau prie eglutės nežinodama, ką galiu ten rasti.

Tai tiek... Šiltai apkabinu ir nepaleidžiu iki kito karto...2 komentarai:

 1. "Jau seniai tėvams pasakiau, kad manęs nieko neklaustų apie dovanas, nes iš visos širdies noriu, kad būtų staigmena." - high5! Sakau grynai tą patį ir sunkinu visiems padėtį, nes visi nori dovanoti praktiškus dalykus. O mane net paprasčiausia žvakė pradžiugina..
  Labai mielas įrašas. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip! Man irgi tinka bet kas: pradedant puodeliu (kurių turiu gal apie 10), baigiant ta pačia žvake. Aš tiesiog nenoriu žinoti. Juk Kalėdos staigmenų, stebuklų metas.
   Nuoširdus ir paaats didžiausias ačiū Tau ;))
   Jaukių ir ramių švenčių;)

   Panaikinti